» Plnění a uzavírání sáčků «

Pouchline


Linky na plnění a uzavírání sáčků typu Doypack jsou určeny pro plnění hotových sáčků přes hrdlo pomocí trysek. POUCHLINE je vyráběn ve dvou verzích, POUCHLINE 1 (karusel odebírá v každém kroku jeden sáček) a POUCHLINE 2 (karusel odebírá v jednom kroku 2 sáčky). Maximální výkon stroje POUCHLINE 1 je 2000 sáčků/0,5 l/hod., stroje POUCHLINE 2 je 4000 sáčků/0,5 l/hod.

Stroje POUCHLINE se používají pro plnění potravinářských produktů (dětských výživ, džusů, čokolády, sýrů, mléčných výrobků do sáčků). Dále se plní např. kosmetické přípravky (tekutá mýdla, šampony), Chemické produkty (nemrznoucí směsi do ostřikovačů, barvy apod.)

Stroje mohou být vybaveny dle požadavku na výkon stroje 2-4 tryskami (POUCHLINE 1) a 6 tryskami (POUCHLINE 2). V závislosti na plněném produktu se pro plnění používají zubová čerpadla, Lobe pumpy nebo průtokoměry.

POUCHLINE 1 je vybaven jednou uzavírací skupinou pro uzavírání sáčků, POUCHLINE 2 dvěma uzavíracími skupinami. Pro orientaci uzávěrů je použit rotační orientátor.

Stroje mohou být vybaveny také stanicí na podávání dávkovačů, což se používá například při plnění čokolády.

Ke strojům jsou dodávány 2 typy podavačů sáčků. Jednak poloautomatický podavač, kdy jsou sáčky ručně nasunovány do zásobní lišty a automaticky zasouvány do rotačního stolu. Dále automatický podavač, kdy jsou do podavače nasazovány lišty se zavěšenými sáčky, tyto jsou automaticky přesunuty do podávací stanice a v této stanici je lišta vyprázdněna a sáčky automaticky podávány do karuselu.

Stroje v provedení BIG mohou plnit i sáčky velkých objemů 2-5 l. Pro plnění nemrznoucích směsí jsou stroje dodávány v provedení do prostředí s nebezpečím výbuchu.